• Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 🎓📚✏️

    • 26-06-2026 r. uroczystymi apelami pożegnaliśmy rok szkolny 2025/2026. Dla jednych był on pasmem sukcesów, dla innych czasem wyzwań, ale wszystkim przyniósł nowe doświadczenia i cenne wspomnienia.
      Pierwszy apel przygotowali uczniowie klas I–III. Podczas występów mogliśmy podziwiać ich liczne talenty, a pełen uśmiechu program artystyczny wypełniony był wakacyjną radością i pozytywną energią.
      Apel dla klas starszych przygotowali uczniowie klas ósmych, którzy tego dnia żegnali się z naszą szkołą. Uroczystość rozpoczął dostojny polonez, poprowadzony przez panią Małgorzatę Biszczak-Kunik – Dyrektor Szkoły, oraz pana Michała Leńskiego – muzyka i wychowawcę klasy VIIIb. Następnie wychowawcy klas ósmych wraz ze swoimi uczniami wspólnymi siłami tworzyli „idealny model absolwenta”. Było radośnie, kabaretowo, ale również bardzo wzruszająco.
      Naszym Drogim Ósmoklasistom życzymy wielu sukcesów, spełnienia marzeń oraz radości na kolejnych etapach edukacyjnej drogi.
      Podczas uroczystości towarzyszyli nam szacowni Goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz naszej gminy oraz zaprzyjaźnionych instytucji.
      Świadectwa, nagrody i dyplomy zostały rozdane. Teraz czas na wakacje! Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, aby był to piękny, bezpieczny i pełen radości czas wypoczynku.

        • Realizacja etapu szkolnego ogólnopolskiego konkursu „Odpoczywaj na wsi”

        • W naszej szkole odbył się etap szkolny ogólnopolskiego konkursu „Odpoczywaj na wsi”, którego organizatorem jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.🐔🌻🌞⛱️🐮

          Celem konkursu jest promocja polskiej wsi jako atrakcyjnego miejsca wypoczynku, popularyzacja turystyki wiejskiej oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży świadomości kulturowej, przyrodniczej i historycznej związanej z obszarami wiejskimi.🐓

          Uczniowie mieli możliwość przygotowania prac plastycznych, które ukazywały piękno polskiej wsi. Dzieci wykazały się pomysłowością, talentem artystycznym oraz znajomością tradycji i walorów turystycznych regionu.🖼️

          Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami ufundowanymi przez szkołę. Zwycięskie prace będą reprezentować naszą placówkę w etapie wojewódzkim konkursu.🏆

          Wyróżnieni uczniowie:

          Klasy I-III:

          Viktoria Smolińska 3d – I miejsce,
          Nadia Dostał 3b- II miejsce,
          Anna Piekło 2c – III miejsce,
          Wyróżnienie: Marcelina Siek 2e, Milan Szymanek 3a, Artur Kuliński 1d.

          Klasy IV:

          Nela Zamęta 4d- I miejsce
          Michał Gancarz 4b- II miejsce
          Celina Oktaba 4a- III miejsce

          Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu!👍
          Jesteśmy przekonani, że ich prace będą godnie reprezentować naszą szkołę i region na szczeblu wojewódzkim.

          Barbara Kunik- Leśniak
          Justyna Bernat

           

        • Ziemniak w roli głównej

        • 25 września w klasie 3c na zajęciach królował ziemniak, zwany inaczej kartoflem, pyrą czy grulą. To warzywo pochodzące z Ameryki Południowej zmieniło polską i światową kuchnię.

          🥔🍝Wszechstronność kulinarna ziemniaka jest nieograniczona – można go gotować, piec, smażyć, a także przygotowywać z niego placki, pyzy, czy dodatki do potraw. 🥔Uczniowie, w oparciu o prezentację, poznali pochodzenie ziemniaka, jego budowę i różnorodność oraz wartości odżywcze.🥔 Dzieci z ziemniaków „wyczarowały”🪄 wspaniałe cudaki ziemniaczane.🪆 Główną i bardzo smaczną atrakcją zajęć była konsumpcja frytek, łódek i kulek ziemniaczanych.🍟 Zapachy roznosiły się po korytarzu szkolnym. Nie mogło też zabraknąć na stole chipsów. 🥔Jedliśmy do syta, wszystko nam bardzo smakowało. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Dnia Ziemniaka🤗. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - klasa 3c z wychowawczynią Grażyną Durman.

        • Poświęcenie sztandaru

        • Orzeł Biały na tle czerwieni i złota - tak wygląda sztandar Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini, symbol dumy, wspólnoty i ciągłości tradycji.

           

           Uroczystość poświęcenia sztandaru rozpoczęła się 14 września Mszą Świętą w parafii pw. Narodzenia NMP w Miękini. Historię szkoły i przedszkola przybliżyła gościom dyrektor Małgorzata Biszczak-Kunik, Następnie w murach placówki dyrektor wręczyła symboliczne klucze i pamiątkowe odznaki z okazji 80-lecia przyjaciołom i fundatorom sztandaru - w geście wdzięczności za ich wsparcie w rozwój placówki od lat. Są wśród nich: Jan Marian Grzegorczyn - Burmistrz Miękini, Adam Zaniewski - Przewodniczący Rady Gminy, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej w Miękini. 

          PEŁNA LISTA DARCZYŃCÓW

           

          Obchody 80-lecia i poświęcenie sztandaru to okazja do spojrzenia na osiem dekad historii szkoły. Z sześćdziesięciorga uczniów w pierwszym roczniku, jesienią 1945 roku, placówka rozrosła się wielokrotnie, obejmując swoim zasięgiem coraz więcej okolicznych miejscowości. W latach 70. I 80. Stała się główną placówką oświatową w gminie.

           

          Dziś szkoła mieści się w nowoczesnym budynku z salami przedmiotowymi, biblioteką, świetlicą, salami gimnastycznymi i kompleksem boisk, z których korzysta już prawie tysiąc dzieci. To miejsce przyjazne, promujące zdrowy styl życia, uczestniczące w ogólnopolskich i regionalnych programach edukacyjnych, którego wychowankowie osiągają wysokie wyniki nauczania.

           

          Uroczyste obchody są hołdem dla tych, którzy tworzyli szkołę od pierwszych powojennych dni i darem dla tych, którzy będą ją współtworzyć w przyszłości. Zapraszamy przez cały rok do wspólnego świętowania, udziału w konkursach i wystawach, a także do towarzyszenia nam w uroczystościach. Razem budujemy wspólną przyszłość!

           

          Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miękini

        • Wizyta w Akademii Wojsk Lądowych🪖🛩️🎖️g

        • Nasi uczniowie mieli niecodzienną okazję sprawdzić swoje siły podczas zajęć w Akademii Wojsk Lądowych. Na macie walczyli z imitacją długiej broni, trenowali boks pod okiem profesjonalnych instruktorów szkolących przyszłych żołnierzy, a także poznawali życie i możliwości rozwoju, jakie daje akademia.

          Dużym zainteresowaniem cieszyła się sekcja historyczna z dawnymi mundurami i bronią oraz nowoczesny sprzęt wart miliony złotych – wszystko można było zobaczyć z bliska, a nawet podnieść czy założyć. Uczniowie pod opieką Małgorzaty Kowalskiej, Marii Sieroty, Beaty Wolny i Anny Kardy oraz żołnierzy-przewodników, testowali kamizelki, plecaki i siatki maskujące, rywalizowali w strzelaniu laserowym o wojskowe gadżety oraz brali udział w symulacjach komputerowych.

          Na zakończenie czekała na wszystkich przepyszna wojskowa grochówka – idealna po dniu pełnym emocji i wrażeń. Spotkanie pokazało, że wojsko to fascynujący świat, a wśród naszych uczniów już dziś nie brakuje chętnych do tej drogi zawodowej.

          Anna Karda

        • Ryk silników i czerwono-żółte emocje na Stadionie Olimpijskim

        • 🏍️Zapinamy pasy, zaczynamy wyścig – jedziemy! Stadion Olimpijski we Wrocławiu przywitał nas rykiem silników, zapachem spalin i spalonej gumy. Pod opieką Mariusza Strzałkowskiego, Damiana Żłobińskiego i Anny Kardy cała wycieczka mogła poczuć, jak drgania toru przechodzą przez całe ciało, gdy motocykle ślizgały się w czerwono-żółtym blasku barw Sparty Wrocław. Emocje udzielały się wszystkim – od doświadczonych kibiców po tych, którzy pierwszy raz zobaczyli żużel na żywo. To był finał ligi U-24 Ekstraklasy. Do zobaczenia za rok!

          Anna Karda 

        • Międzynarodowy Dzień Kropki (●'◡'●)

        • Podczas lekcji języka polskiego poznaliśmy historię Vashti – dziewczynki, która dzięki wsparciu nauczycielki, uwierzyła w siebie i odkryła swój talent. A wszystko zaczęło się od zwykłej kropki.😃

          Nasi uczniowie – nawet jeśli wcześniej nie wierzyli – też przekonali się, że jedna kropka może dać początek czemuś niesamowitemu.😮 Uczniowie klasy 4c zaczęli  od policzenia liter w swoich imionach i narysowania odpowiedniej ilości kropek we wcześniej przygotowanych ramkach.😊 Uczniowie klasy 4b z tajemniczego pudełeczka losowali kropki, które następnie przyklejali w namalowanych w zeszytach ramkach. W obu przypadkach kropki stanowiły punkt wyjścia do stworzenia czegoś nowego. I tak w zeszytach czwartoklasistów powstały: bałwanki, kwiaty, samochody, sowy, patelnie z jajecznicą – pomysłów było tyle, ilu artystów. Wszyscy świetnie się bawili.😆

          Cel zajęć został osiągnięty – zachęceni do twórczej pracy, uwierzyliśmy, że dzięki wyobraźni i kreatywności możemy osiągnąć sukces.🫠

           

          Ewa Ruda🤗

        • Sprzątanie świata🌍🌎🌏

        • 🌏W piątek, wzięliśmy udział w akcji Sprzątanie Świata. Wyposażeni w worki i rękawiczki, z zaangażowaniem zbieraliśmy śmieci w okolicy szkoły. 🌎Dzięki wspólnej pracy zadbaliśmy o czystość naszego otoczenia i daliśmy przykład troski o środowisko. To ważne doświadczenie pokazało nam, że każdy z nas może mieć wpływ na wygląd i przyszłość naszej planety.🌏A. Chomąt

        • 🎉 80-lecie naszej szkoły 🎉

        • Drodzy Absolwenci!
          W tym roku nasza szkoła świętuje swoje 80. urodziny. To doskonała okazja, by wrócić wspomnieniami do szkolnych lat i podzielić się ciepłym słowem.

          Serdecznie zapraszamy Was do udziału w akcji „Kartka dla szkoły”.
          Wystarczy, że wyślecie na adres szkoły pocztówkę lub kartkę z życzeniami z okazji jubileuszu. Może być tradycyjna, ręcznie robiona, z Waszego miasta lub zupełnie nietypowa – ważne, by płynęła prosto z serca ❤️.

           Adres szkoły: Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Miękini

                                  Ul. Szkolna 2

                                  55-330 Miękinia

           Czekamy na Wasze kartki do 30 kwietnia 2026

          Niech te wyjątkowe życzenia stworzą wspólnie wielką, kolorową mozaikę wspomnień i dowód, że nasza szkoła żyje w sercach Absolwentów! 💌

          Podajcie tę wiadomość dalej – niech dotrze do jak największej liczby dawnych uczniów! 🙌

          Dorota Wagus-Mańka

           

        • Fale wsparcia🐬🐬🐬🐬🐬

        • Z radością informujemy, że  nasza szkoła przystąpiła do projektu „Niebieska Skrzyneczka Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży ” na Dolnym Śląsku.

          Niebieska Skrzyneczka Zdrowia Psychicznego to prosty, a zarazem niezwykle skuteczny projekt, który powstał, by wspierać zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w szkołach.

          To bezpieczna przestrzeń, w której uczniowie mogą anonimowo dzielić się swoimi troskami, emocjami i potrzebami, wrzucając wiadomości z prośbą o wsparcie lub informacje dotyczące trudnych sytuacji, z którymi się mierzą – zarówno oni sami, jak i ich rówieśnicy. Projekt nie tylko buduje empatię i wzmacnia relacje między uczniami, ale przede wszystkim daje im poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nie są sami w trudnych chwilach.  Pomysłodawczynią i twórczynią projektu jest Marcelina Maciąg, której wizją jest społeczność stawiająca zdrowie psychiczne na równi z innymi aspektami życia, a wartości takie jak życzliwość, troska i wzajemne wsparcie są dla niej  fundamentem relacji między uczniami i dorosłymi. Dzięki zaangażowaniu społeczności szkolnej projekt pomaga nie tylko indywidualnym uczniom, ale także wzmacnia więzi międzyludzkie, promując kulturę dialogu i otwartości na trudne tematy.

          Uroczysta inauguracja otwarcia projektu na Dolnym Śląsku odbyła się w miniony piątek 5 września w malowniczym Stroniu Śląskim, nad  projektem honorowy patronat objęli:

          • Wicemarszałek Sejmu RP Pani Monika Wielichowska,
          • Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Pan Wojciech Bochnak,
          • Dolnośląska Kurator Oświaty  Pani Ewa Skrzywanek,
          • przedstawiciele samorządu oraz wybitni eksperci.

          Każda szkoła z rąk wyżej wymienionych osób otrzymała Pakiet Startowy, a w nim:

          • Niebieską Skrzyneczkę (metalowa, z kluczykami) z logotypem projektu,
          • certyfikat przystąpienia placówki do projektu,
          • zasady korzystania ze skrzyneczki,
          • przypinki ambasadora projektu dla delegacji z placówki,
          • naklejkę informacyjną o przystąpieniu do projektu na drzwi szkoły.

          W uroczystości  i przekazaniu SKRZYNECZEK brała udział  Rozalia Kosobudzka - uczennica kl. 5d wraz  z Moniką Kosobudzką  - pedagogiem szkolnym SP w Miękini.

          M.Kosobudzka

        • Badania stomatologiczne😁🪥

        • Drodzy Rodzice i Opiekunowie,
          gorąco zachęcamy Państwa do wyrażenia zgody na wzięcie udziału przez Państwa dzieci w programie
          BEZPŁATNEJ profilaktyki stomatologicznej.

           Aby rozwiać Państwa wątpliwości, odpowiadamy na
          najczęstsze pytania:
          1. JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO?
          Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk OŚWIADCZENIA i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły
          2. ILE TO KOSZTUJE?
          NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.
          3. CZY WARTO?
          Zdecydowanie TAK . Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany
          przez naszego lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wy kazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć
          usunięcie problemu.
          Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to
          średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie.
          Odsun ięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba.
          Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi
          pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich
          także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka. Dla starszych
          pociech, przygotowaliśmy natomiast specjalną kartę Pacjenta, w której w szerszym zakresie
          analizujemy potrzeby leczenia ortodontycznego, istotnego zwłaszcza w okresie dojrzewania i
          intensywnego wzrostu.

          Więcej:

        • 80 lat naszej szkoły🎉🎉🎉🎉

        • Piękny jubileusz! 1 września 1945 roku pierwsi uczniowie naszej szkoły zasiedli w ławkach i zaczęli naukę. Mijają lata, a nasza szkoła jest coraz piękniejsza i młodnieje z każdym rokiem. W tym roku mija 80 lat jej istnienia😍🎉🎊🎈🩷.

          v

        • Nowy rok szkolny czas zacząć!

        • Dwoma uroczystymi apelami, 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2025/2026. 

          Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, mnóstwa radości i samych dobrych stopni. Niech ten czas będzie dla Was nie tylko rokiem wytężonej pracy, ale również źródłem wielu radości, spotkań z przyjaciółmi i satysfakcji w rozwijaniu pasji.

      • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2025/2026

      • Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2025roku, które odbędzie się w dwóch turach:

        • Dla klas 1-3 o godz. 9.20,
        • Dla klas 4-8 o godz. 10.50, 

        Wszystkie uroczystości odbędą się tradycyjnie na hali widowiskowo-sportowej.