• Zakończenie roku szkolnego 2025/2026 🎓📚✏️

    • 26-06-2026 r. uroczystymi apelami pożegnaliśmy rok szkolny 2025/2026. Dla jednych był on pasmem sukcesów, dla innych czasem wyzwań, ale wszystkim przyniósł nowe doświadczenia i cenne wspomnienia.
      Pierwszy apel przygotowali uczniowie klas I–III. Podczas występów mogliśmy podziwiać ich liczne talenty, a pełen uśmiechu program artystyczny wypełniony był wakacyjną radością i pozytywną energią.
      Apel dla klas starszych przygotowali uczniowie klas ósmych, którzy tego dnia żegnali się z naszą szkołą. Uroczystość rozpoczął dostojny polonez, poprowadzony przez panią Małgorzatę Biszczak-Kunik – Dyrektor Szkoły, oraz pana Michała Leńskiego – muzyka i wychowawcę klasy VIIIb. Następnie wychowawcy klas ósmych wraz ze swoimi uczniami wspólnymi siłami tworzyli „idealny model absolwenta”. Było radośnie, kabaretowo, ale również bardzo wzruszająco.
      Naszym Drogim Ósmoklasistom życzymy wielu sukcesów, spełnienia marzeń oraz radości na kolejnych etapach edukacyjnej drogi.
      Podczas uroczystości towarzyszyli nam szacowni Goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz naszej gminy oraz zaprzyjaźnionych instytucji.
      Świadectwa, nagrody i dyplomy zostały rozdane. Teraz czas na wakacje! Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, aby był to piękny, bezpieczny i pełen radości czas wypoczynku.

        • Wycieczka do szkółki leśnej w Mrozowie

        • Dnia 2 czerwca klasy 3 c i 3 d wzięły udział w wycieczce do szkółki leśnej w Mrozowie. Pod opieką pana Mariusz, pracownika nadleśnictwa  spacerowaliśmy po lesie ścieżką dydaktyczną wsłuchując się w jego odgłosy. Spacer rozpoczęliśmy od miejsca, gdzie znajduje się staw.

          Dowiedzieliśmy się, jaką rolę pełni  w lesie. Przy stertach pociętych i posegregowanych pni drzew pan Mariusz opowiadał nam, jak pozyskuje się drewno i na co może być przeznaczone i dlaczego tak ważna jest odpowiedzialna gospodarka leśna. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew, wysłuchaliśmy informacji o szkodnikach, jakie atakują drzewa. Przypomnieliśmy sobie warstwową budowę lasu oraz jakie znaczenie dla człowieka ma las. Zobaczyliśmy jak wygląda w szkółce uprawa i pielęgnacja sadzonek drzew, jak się je chroni przed szkodnikami i nieodpowiednimi warunkami pogodowymi.  Po długim spacerze czekały na dzieci grillowane kiełbaski i zabawy. Zjedliśmy je z apetytem. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody leśnej. Do szkoły wróciliśmy  uśmiechnięci i dotlenieni.   

          Grażyna Durman

        • Pierwszaki w JuraParku🦕🦖

        • 9 czerwca uczniowie klas 1a i 1b uczestniczyli w pełnej atrakcji wycieczce do JuraParku w Krasiejowie. Celem wyjazdu było połączenie nauki z zabawą oraz poznanie fascynującego świata dinozaurów i prehistorycznych zwierząt.

          Podczas wycieczki dzieci miały okazję spacerować ścieżką edukacyjną, na której podziwiały imponujące modele dinozaurów w naturalnych rozmiarach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali pani przewodnik która mówiła o ciekawostkach dotyczących życia tych niezwykłych stworzeń oraz historii naszej planety sprzed milionów lat.🦖

          Dużym przeżyciem była również wizyta w interaktywnych ekspozycjach, gdzie dzieci mogły aktywnie uczestniczyć w odkrywaniu tajemnic prehistorii. Nie zabrakło także czasu na wspólną zabawę, integrację, odpoczynek na świeżym powietrzu i pyszne lody.🍦

          Wycieczka dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń oraz cennej wiedzy. Uczniowie wrócili do szkoły pełni pozytywnych emocji, bogatsi o nowe wiadomości i wspomnienia, które na długo pozostaną w ich pamięci.

          Dziękujemy wychowawcom i opiekunom za przygotowanie i bezpieczny przebieg wycieczki. To był dzień pełen radości, odkryć i wspólnej przygody!

        • W Domu Chłopa we Wróblowicach🍫

        • Dnia 28 maja klasy 3 c i 3 d uczestniczyły w warsztatach czekoladowych i ogrodniczych w Domu Chłopa we Wróblowicach. Robiliśmy samodzielnie czekoladę - każdy z nas tworzył własne tabliczki dodając różne dodatki, ozdabialiśmy je według własnych pomysłów. Oprócz tego robiliśmy eleganckie opakowania na  czekoladową tabliczkę. Dnia 28 maja klasy 3 c i 3 d uczestniczyły w warsztatach czekoladowych i ogrodniczych w Domu Chłopa we Wróblowicach. Robiliśmy samodzielnie czekoladę - każdy z nas tworzył własne tabliczki dodając różne dodatki, ozdabialiśmy je według własnych pomysłów. Oprócz tego robiliśmy eleganckie opakowania na  czekoladową tabliczkę. 

          Na koniec każdą czekoladę przewiązaliśmy kolorowymi wstążkami. Podczas warsztatów ogrodniczych sadziliśmy begonie. Dostaliśmy doniczki, keramzyt, ziemię i rośliny. Mogliśmy sobie wybrać kolory doniczek i begonii. Pod czujnym okiem pani krok po kroku udało nam się zasadzić te piękne rośliny.Zastanawialiśmy, komu damy w prezencie czekoladę, a komu begonię, czy mamie czy babci. Byliśmy z siebie zadowoleni i dumni. To był naprawdę kreatywny i inspirujący dzień.

          Grażyna Durman 

           

        • W poszukiwaniu słońca – wycieczka w Góry Suche

        • Choć prognozy pogody nie napawały optymizmem i zapowiadały deszcz, nasza wyprawa w Góry Suche okazała się prawdziwym sukcesem. Chmury jedynie towarzyszyły nam w tle, a my mogliśmy cieszyć się piękną pogodą,  widokami i świetną atmosferą.

          W wycieczce (9 czerwca) uczestniczyli uczniowie klas 2–8, którzy wspólnie przemierzali malownicze szlaki. Z przewodnikami odwiedziliśmy ruiny zamku Rogowiec, gdzie historia spotyka się z górskim krajobrazem, a także taras widokowy, z którego rozciągała się zachwycająca panorama. Nie zabrakło również zdobywania szczytów – wśród nich Gomólnika.

          Trasa miała charakter spacerowy, choć miejscami wymagała nieco wysiłku podczas podejść. Nagrodą za każdy krok były przepiękne widoki, cisza lasu oraz wyjątkowy klimat Gór Suchych. Dodatkową atrakcją było spotkanie pasących się na łąkach koni, które  stały się bohaterami wielu pamiątkowych zdjęć.

          Pełni wrażeń zakończyliśmy naszą wyprawę wspólnym obiadem w schronisku Andrzejówka, gdzie mogliśmy odpocząć, nabrać sił i podzielić się wspomnieniami z całego dnia.

          Bo nam nawet zapowiadany deszcz nie jest w stanie popsuć dobrej przygody!

           

          Anna Karda

          Mirosława Szymańska

          Sabina Kubiciel

          Marek Wiślewski

          Artur Mucha

        • 80 -lecie szkoły za nami

        • 🥳Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Obchody jubileuszu rozpoczęliśmy Mszą Świętą, po której wraz z orkiestrą uroczyście przeszliśmy do szkoły. Na miejscu włodarze gminy wraz z dyrekcją placówki odsłonili tablicę upamiętniającą ten wyjątkowy jubileusz.🎈

          Po oficjalnych przemówieniach, skierowanych do uczniów, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej, odbyła się uroczysta gala „Pokolenia”. Na scenie wystąpili utalentowani uczniowie, absolwenci, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.🎂

          Po gali na uczestników czekało wiele atrakcji - pyszne jedzonko, słodkości, gry, zabawy i występy na scenie plenerowej. W radosnym repertuarze zaprezentowały się grupy przedszkolne, klasy edukacji wczesnoszkolnej, a także uczniowie i absolwenci szkoły, były również pokazy sportowe i taneczne.

          Zwieńczeniem całego wydarzenia był występ pana Grzegorza Markockiego, który stał się wyjątkowym finałem jubileuszowych obchodów.

        • Natalia Wachowska podwójną mistrzynią DANCE UNIT WORLD FINALS!

        • Natalia Wachowska, uczennica klasy 8a, po raz kolejny udowodniła, że należy do ścisłej światowej czołówki młodych tancerzy. W dniach 27–31 maja 2026 roku odniosła spektakularny sukces podczas prestiżowego turnieju DANCE UNIT WORLD FINALS, który odbył się w Innsbrucku.

          W Austrii Natalia osiągnęła swój największy dotychczasowy sukces taneczny. W kategorii Jazz Solo Juniors, rywalizując z najlepszymi zawodniczkami z całego świata, zachwyciła jurorów i publiczność, zdobywając tytuł Mistrzyni Świata DANCE UNIT. Pokonała 42 konkurentki, a jej występ został dodatkowo doceniony prestiżową nominacją do grona 9 najlepszych tancerzy kategorii Junior całego turnieju roku 2026.

          Droga do finału nie była łatwa. Aby zakwalifikować się do światowego etapu, Natalia musiała przejść przez krajowe eliminacje, które odbyły się w kwietniu w Katowicach. W rywalizacji pokonała aż 65 konkurentek, zdobywając pierwsze miejsce i zapewniając sobie udział w finale.

          Na tym jednak nie koniec sukcesów. Natalia wraz ze swoją wieloletnią partnerką taneczną, Hanną Kurzyk z Wrocławia, zdobyła również złoty medal w kategorii Jazz Duet Junior, potwierdzając swoją dominację także w występach zespołowych.

          Tancerki z Artia Akademia Artystyczna znakomicie zaprezentowały się również w kategoriach grupowych:

          w kategorii Mini Formacja Junior Jazz (do 7 osób) zdobywając 2. miejsce,

          w kategorii Formacja Junior Jazz (duża grupa) również wywalczyły srebrny medal.

          Z wielką dumą chcemy również podkreślić, że w składzie formacji znalazła się także inna uczennica naszej Szkoły: Hanna Babik – koleżanka Natalii z klasy – oraz Anita Szałankiewicz z Brzeziny (Szkoła w Pisarzowicach) i Wiktoria Majerska z Wróblowic.

          Serdecznie gratulujemy wszystkim tancerkom osiągnięć na światowym poziomie. Ich sukcesy są powodem do ogromnej dumy i inspiracją dla młodszych pokoleń.

          Tegoroczny sezon ma również szczególny wymiar – Natalia i Hania kończą swoją edukację w naszej szkole. Choć będzie nam ich bardzo brakowało, z dumą i radością będziemy śledzić ich dalsze sukcesy. Dziękujemy za dotychczasowe emocje i wzruszenia oraz życzymy kolejnych spektakularnych osiągnięć na międzynarodowej scenie.

          W załączeniu publikujemy zdjęcia z wydarzenia oraz niewielką pamiątkę, która pozwoli nam na dłużej zachować dziewczyny w pamięci 😉

           

           

           

        • Wycieczka klas 3a i 3b do Wrocławia🚋🚊

        • Uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Głównym punktem programu była przejażdżka zabytkowym tramwajem „Jaś i Małgosia”. Już sam wygląd tramwaju wzbudził duże zainteresowanie dzieci, ponieważ różnił się od współczesnych pojazdów komunikacji miejskiej.

          Podczas jazdy uczniowie mogli podziwiać najważniejsze zabytki i charakterystyczne miejsca Wrocławia. Przewodnik opowiadał o historii miasta, ciekawostkach związanych z jego mieszkańcami oraz o słynnych wrocławskich krasnalach. Przy Hali Stulecia zatrzymaliśmy się na krótką przerwę, podczas której obejrzeliśmy pokaz Fontanny Multimedialnej.

          Po zwiedzaniu miasta tramwajem uczniowie udali się na spacer po wrocławskim Rynku. Podziwiali piękne, kolorowe kamienice, okazały Ratusz oraz odbywający się w tym czasie Jarmark Świętojański.

          Wycieczka do Wrocławia dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni nowych doświadczeń, wiedzy oraz ciekawych wspomnień.

          B. Kunik-Leśniak

        • Wycieczka do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej

        • W dniu 02.06.2026 uczniowie klasy 3 a i 1 c wzięli udział w wycieczce do Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej zorganizowanej jako nagroda za udział w szkolnym Dniu Kolorów. Podczas zwiedzania dzieci poznały niezwykłe gry i zabawy sprzed nawet 9 tysięcy lat – m.in. kości do gry oraz dawne karty. Uczniowie mieli również okazję zagrać w gry historyczne i współczesne, odkrywając, że wiele z nich można rozgrywać według różnych zasad.

          Przy okazji wyjazdu dzieci zwiedziły także miasteczko Środę Śląską, poznając różne place zabaw, kosztując pysznych lodów i chlapiąc się radośnie w miejskiej fontannie. Wycieczka była pełna wrażeń, ruchu i dobrej zabawy.

        • Dzień Dziecka w klasach 1–3😃😃😃😃😃

        • Dzisiejszy Dzień Dziecka w klasach 1–3 był pełen radości, niespodzianek i wspólnej zabawy. Już na początku na uczniów czekała słodka niespodzianka – ich ulubione lody, które wywołały szerokie uśmiechy i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

          Następnie każda klasa świętowała w swoim własnym stylu.😃

          Jedni uczniowie wyruszyli na podchody, inni tworzyli kolorowe tatuaże, a jeszcze inni brali udział w grach edukacyjnych, zabawach integracyjnych, a jeszcze inni byli na wycieczce. Wszędzie panowała radosna atmosfera i dziecięcy entuzjazm.👌

          Na zakończenie dnia uczniowie otrzymali dyplom oraz drobny upominek, które były pięknym zwieńczeniem tego wyjątkowego święta.🎁

          To był dzień pełen wrażeń, uśmiechu i dobrej zabawy — dokładnie taki, jaki powinien być Dzień Dziecka.

          Monika Lorek

        • Druga część warsztatów szydełkowych w klasach 1a i 1c

        • Dziś (1 czerwca) w klasach 1a i 1c odbyła się druga część warsztatów szydełkowych. Dzieci poznały kolejne formy rękodzieła, takie jak dzierganie czy quilling i wiele innych, odkrywając, jak wiele możliwości kryje praca z nitką i papierem.

          Największą niespodzianką były jednak maskotki wykonane na szydełku na podstawie rysunków, które uczniowie stworzyli podczas pierwszej części zajęć.

          Gdy dzieci zobaczyły swoje obrazki zamienione w prawdziwe, miękkie przytulanki — zdziwienie i ekscytacja nie miały końca.

          To były wyjątkowo twórcze i pełne emocji zajęcia, a maskotki dopełniły wyjątkowy Dzień Dziecka.

          Monika Lorek

        • Serdecznie zapraszamy na uroczyste obchody 80-lecia

        • Czeka nas wiele atrakcji, chwil wzruszenia i radości, poniżej przedstawiamy rozkłady jazdy autobusów w tym dniu, piękny jubileuszowy filmik oraz plan na cały dzień.

          Będzie radośnie, kolorowo, smacznie i wystrzałowo!🎇

          Serdecznie zapraszamy!

          PLAN DNIA:

          1. 😃11.00 przyjazd uczniów młodszych
          2. 😃12.00 przyjazd uczniów starszych
          3. 🙏11.00-12.00 Msza Św. w kościele NNMP w Miękini 
          4. 🎷🎺Po mszy przemarsz z orkiestrą i sztandarem do szkoły, w łączniku przed wejściem na halę sportową odsłonięcie tablicy pamiątkowej
          5. 🎙️12.30 - 13.30 przejście do hali, rozpoczęcie uroczystej gali - program artystyczny POKOLENIA (wystąpią uzdolnieni artystycznie uczniowie, absolwenci i nauczyciele)
          6. 🎤Przejście wszystkich na zewnątrz, gdzie na scenie odbędą się kolejne występy ( zaprezentują się grupy przedszkolne oraz uczniowie i absolwenci.)  Życzymy cudownej zabawy!
        • KOSMOPARK 👨‍🚀🛰️☄️🚀

        • 26 maja uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce do Kosmoparku we Wrocławiu. Podczas wizyty dzieci miały okazję poznać tajemnice kosmosu, zobaczyć interaktywne wystawy oraz wziąć udział w ciekawych doświadczeniach i pokazach naukowych. 

          Największe zainteresowanie wzbudziły symulatory lotów kosmicznych oraz eksponaty przedstawiające planety i zjawiska astronomiczne. Wyjazd był nie tylko świetną zabawą, ale także ciekawą lekcją nauki i odkrywania świata.

           

          Agnieszka Ćwiąkała

        • Gra terenowa na 80-lecie szkoły

        • Korzystając z pięknej pogody uczniowie wzięli udział w grze terenowej, która odbyła się na terenie naszej szkoły. 8 klas miały za zadanie odnalezienie 8 stanowisk, rozwiązanie 8 zadań i zdobycie 80 punktów. Zadania wcale nie okazały się łatwe.

          Było zadanie matematyczne, zagadka przyrodnicza oraz twórcze zadanie polonistyczne. Autorzy gry sięgnęli do pamięci uczestników, którzy musieli przypomnieć nauczycieli uczących w przeszłości w naszej szkole lub dyrektorów począwszy od obecnego. W grę zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele. Na zakończenie zwycięzcy otrzymali drobne upominki, a wszyscy miło spędzili wspólny czas na słońcu i świeżym powietrzu. Dziękujemy paniom Małgorzacie Janukowicz i Annie Osieckiej oraz klasie 7b za zorganizowanie i przeprowadzenie gry.

        • Razem dla kotów i psów 🐈‍⬛🐕

        • Kolejny raz mogliśmy wesprzeć Tulipsiaki – organizację ze Szczepanowa, którą bardzo cenimy za ogromne serce i oddanie zwierzętom - poświęcają część swojego domu i życia dla stworzeń potrzebujących troski i bezpieczeństwa.

           

          Zbiórkę karmy dla psów i kotów zorganizował szkolny Wolontariat. Właściciele Tulipsiaków nie kryli wzruszenia – bo każda pomoc i każdy gram karmy to pełny brzuszek szczeniaka czy kociaka. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie i okazane dobro! Losy zwierząt można śledzić na profilu

          FB: https://www.facebook.com/share/14dVqQ83WN3/🐾

          Anna Karda

        • „Kapitalna przygoda z finansami” 💳💹💵

        • Uczniowie klasy 4d w dniu  22.05.2026  uczestniczyli w warsztatach, przeprowadzonych przez fundację „Projektor”, pod nazwą „Kapitalna przygoda z finansami” Dzieci poznawały podstawowe pojęcia związane z gospodarowaniem pieniędzmi. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, czym różni się oszczędzanie od finansowania oraz jak odpowiedzialnie planować wydatki.

          Podczas zajęć uczniowie z dużym zaangażowaniem rozwiązywali test finansowy na platformie Kahoot, sprawdzając swoją wiedzę w formie zabawy i zdrowej rywalizacji. Nie zabrakło również działań kreatywnych – dzieci wykonywały prace plastyczne przedstawiające sposoby wydawania i oszczędzania pieniędzy oraz przykłady finansowania różnych potrzeb i marzeń.

          Warsztaty były ciekawą lekcją przedsiębiorczości i pokazały, że nauka o finansach może być interesująca oraz dostosowana do wieku najmłodszych uczniów.

          Klasa 4d

        • „ABC Pływania 2026”🏊‍♀️🏊🏊‍♂️

        • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie „ABC Pływania 2026”, którego celem była nauka oraz doskonalenie umiejętności pływackich dzieci, a także promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia.

          W projekcie uczestniczyło 15 uczniów naszej szkoły, którzy regularnie wyjeżdżali na zajęcia do Średzkiego Parku Wodnego. Podczas spotkań dzieci pod opieką instruktorki Pani Renaty Strożek poznawały podstawowe techniki pływania, ćwiczyły prawidłowe zachowanie w wodzie oraz rozwijały swoją sprawność fizyczną.🛟

          Zajęcia odbywały się w miłej i bezpiecznej atmosferze, a uczniowie z dużym zaangażowaniem i radością uczestniczyli w ćwiczeniach. Dla wielu dzieci była to również okazja do przełamania lęku przed wodą oraz zdobycia nowych umiejętności.🥽

          Udział w projekcie dostarczył uczniom wielu pozytywnych emocji i cennych doświadczeń.🐟

          Agata Maziarz

        • Wicemistrzynie Polski!🏆🏆🏆🏆🏆🏆

        • Z dumą informujemy, że w dniach 22-24 maja 2026 w Grudziądzu, podczas Finału Ogólnopolskich Igrzysk Dzieci w Piłce Siatkowej Czwórek Dziewcząt nasza drużyna po raz pierwszy wzięła udział w turnieju rangi ogólnopolskiej i od razu sięgnęła po ogromny sukces – zdobyła tytuł Wicemistrzyń Polski. To wielkie osiągnięcie i powód do dumy dla całej społeczności szkolnej.

          Oto lista naszych SREBEREK:

          Lena Olszewska 
          Aleksandra Orłowska 
          Diana Zimny
          Maja Suchińska
          Karolina Struzik
          Hanna Sikora
          Zuzanna Muntowska 
          Clara Lee
          Hanna Dasiak
          Julia Wójs

          Serdeczne gratulacje!!!!! 

          Na miejscu nasze uczennice wspierali nauczyciele wychowania fizycznego: Marta Mazgaj i Marek Wiślewski.

        • Dzień Rodziny w klasie 1c😍

        • 22 maja w klasie 1c odbył się wyjątkowy Dzień Rodziny. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali krótki występ, podczas którego zaprezentowali piosenki dedykowaną swoim najbliższym. Wzruszenie i radość malowały się na twarzach zarówno dzieci, jak i rodziców.

          Po części artystycznej pierwszoklasiści wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki, które były pięknym wyrazem wdzięczności i miłości. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, podczas którego rodziny mogły spędzić wspólnie czas w miłej, serdecznej atmosferze.

          To był dzień pełen uśmiechów, bliskości i rodzinnego ciepła — z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

          Monika Lorek

      • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2025/2026

      • Zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2025roku, które odbędzie się w dwóch turach:

        • Dla klas 1-3 o godz. 9.20,
        • Dla klas 4-8 o godz. 10.50, 

        Wszystkie uroczystości odbędą się tradycyjnie na hali widowiskowo-sportowej.