Dnia 2 czerwca klasy 3 c i 3 d wzięły udział w wycieczce do szkółki leśnej w Mrozowie. Pod opieką pana Mariusz, pracownika nadleśnictwa spacerowaliśmy po lesie ścieżką dydaktyczną wsłuchując się w jego odgłosy. Spacer rozpoczęliśmy od miejsca, gdzie znajduje się staw.
Dowiedzieliśmy się, jaką rolę pełni w lesie. Przy stertach pociętych i posegregowanych pni drzew pan Mariusz opowiadał nam, jak pozyskuje się drewno i na co może być przeznaczone i dlaczego tak ważna jest odpowiedzialna gospodarka leśna. Rozpoznawaliśmy gatunki drzew, wysłuchaliśmy informacji o szkodnikach, jakie atakują drzewa. Przypomnieliśmy sobie warstwową budowę lasu oraz jakie znaczenie dla człowieka ma las. Zobaczyliśmy jak wygląda w szkółce uprawa i pielęgnacja sadzonek drzew, jak się je chroni przed szkodnikami i nieodpowiednimi warunkami pogodowymi. Po długim spacerze czekały na dzieci grillowane kiełbaski i zabawy. Zjedliśmy je z apetytem. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody leśnej. Do szkoły wróciliśmy uśmiechnięci i dotlenieni.
Grażyna Durman